יום שישי , 20 ספטמבר 2019
ראשי / כתבות / אנג'לו גאיה: רשמי מסע בדרום אפריקה

תרגום: יאיר קורן

אנג'לו גאיה: רשמי מסע בדרום אפריקה

תרגום: יאיר קורן

יצרן היין המיתולוגי מפיימונטה 'מגלה' את דרום אפריקה ומשתף את קוראי Winet בתובנות ובחוויות שלו ממסע שקיים לפני כמה שבועות. לאחר ביקור בשמונה יקבים הוא מגדיר את רמת היינות שטעם 'בינונית-גבוהה' ומתלהב מן הרעננות והאלגנטיות של יינות הזן שנין בלאן (הכתבה היא אוסף של הערות שכתב גאיה והקפדנו לשמר את הסגנון, הקטוע משהו, ככל שניתן)…

יצרן היין, אנג'לו גאיה (צילום: Sandro Michahelles)

לפני חג הפסחא יצאתי בפעם הראשונה לדרום אפריקה. אוכלוסייתה מונה 55 מיליון, 7 מיליון מהם לבנים. אחת השפות העיקריות המדוברות שם היא אפריקאנס, שהתפתחה משפתם של המתיישבים ההולנדים, ולצדה עוד עשרות שפות וניבים. כיום השפה הראשונה בבתי הספר היא אנגלית, שחשיבותה עולה גם במדינות אחרות באפריקה, וצפויה להפוך ליותר מסתם שפה מקשרת בין דוברי שפות שונות. ההולנדים הם שהחלו את גידול הגפן בדרא"פ במאה ה-17 והביאו לשם זנים צרפתיים. הזן הנפוץ ביותר היסטורית היה פינוטאז', הכלאה של פינו נואר וסנסו. היקף הייצור כמיליארד ליטר, 60% מקואופרטיבים. כמחצית היין מיועדת ליצוא. בסך הכול פועלים בדרא"פ כ-700 יקבים, מעטים מאוד מהם של 'בעלי מלאכה' (גאיה נוהג להגדיר את עצמו 'בעל מלאכה', י. ק.).

במרחק לא רב מקייפטאון ומהחוף שוכנים העיר סטלנבוש (Stellenbosch) ואזור היין המצטיין, מעוטרים בנוף עוצר נשימה. באזור פועלים 170 יקבים, כולם בבעלות של לבנים ממוצא הולנדי או אנגלוסקסי. כאן רק 10% מן הייצור נעשה בקואופרטיבים. מזג האוויר מושפע מן הזרמים הקרים שמקורם בקוטב הדרומי, והקרקעות נוצרו משינויים של סלעי גרניט. הגפנים נטועות בצפיפות בינונית/נמוכה, יש השקיה, הגידול על בדים עם שילוב שריגים אנכי, הטיפול בכרם קונבנציונלי ויש עניין מסוים בגידול אורגני. כרמי הפינוטאז' הוחלפו למעשה בזנים הבינלאומיים המוכרים הנטועים בארצות 'העולם החדש' מחוץ לאירופה. בכמה מאזורי הכרמים יש בתים היסטוריים, וילות רחבות ממדים בסגנון אדריכלות הולנדי, בעלות קסם רב. היקבים שביקרתי בהם שוכנים בגנים רחבי ידיים, עשירים בצמחייה ובפרחים, מטופחים בידי עובדים לא לבנים בשכר נמוך. בכל מקום יש מאגרים למי גשם ומעיינות (אם קיימים). תעשיית היין משתמשת בציוד חדיש. בחירת נלסון מנדלה לנשיא בשנת 1994 הביאה לביטול העיצומים הבינלאומיים על דרום אפריקה, לחידוש היבוא ולמודרניזציה של המדינה. ביקבים התרשמתי מחדרי הטעימה הנרחבים, מן העובדים המיומנים המקפידים על טמפרטורה הגשה נכונה ומן האפשרות לקנות יין במקום. יקבים רבים מציעים למבקרים גם מסעדות וחדרי אירוח. התוויות מציינות בהבלטה את שמות הזנים וגם שמות 'מומצאים'.

רמת היינות שטעמתי: בינונית-גבוהה. בין הלבנים מצטיין זן שאינו נפוץ במיוחד במדינות 'העולם החדש' – שנין בלאן – הערכתי אותו מאוד בשל האלגנטיות, העושר והרעננות הנובעת מחמיצות מרשימה. לנוכח שינויי האקלים, יש לאפשר ליצרנים שיבחרו בכך לנטוע שנין בלאן במרכזה ובדרומה של איטליה. בין הזנים האדומים בולטים שיראז וקברנה סוביניון.

ביקור ביקבים

Jordan
קיבלה את פנינו בלבביות בעלת היקב קאתי ג'ורדן (Kathy Jordan), מקצוענית, בעלת ידע רב על אזורי היין.

Meerlust
יקב היסטורי, הוקם בשנת 1693. משנת 1980 מייצר את רוביקון (Rubicon), יין הנושא את אותו השם של היין שמייצר פרנסיס פורד קופולה בעמק נאפה בקליפורניה. שני היקבים מצאו דרך לא להתעמת ביניהם באמצעות חלוקת השוק לאזורי השפעה.

יקב מירלאסט בדרום אפריקה

נפגשתי לארוחת צהריים שאורגנה למופת ביקב עם ג'ורג'ו דלצ'יה (Giorgio Dallacia), איטלקי המתגורר בסטלנבוש משנת 1974. יש לזקוף לזכותו, כיועץ, את הגידול בייצור של כמה יקבים, נוסף על פעילותו הבלתי נלאית לקידום התרבות האיטלקית. קרה לי לעתים קרובות, בעת ביקורים במדינות זרות, שנפגשתי עם גברים ונשים ממוצא איטלקי, ולא רק, שפעילותם הועילה לתדמית של איטליה. תמיד הפריע לי חוסר הנדיבות של איטליה, חוסר היכולת לכונן מחווה של הוקרה, אולי Cavalieri d'Italia? ג'ורג'ו הוא מועמד אידיאלי.

Demorgenzon
ליד הכניסה ליקב, כרם טובל במוסיקה, קיים גם באיטליה. הפתיע אותי הבעלים, הילטון אפלבאום (Hylton Appelbaum), בדבריו כי זה מכבר השתלם ב'שפת הצמחים' אצל פרופ' סטפנו מנקוזו (Stefano Mancuso). על המחקרים של פרופ' מנקוזו כתב אנדרו ג'פורד במגזין 'דקנטר' באפריל השנה. עוד רגישות כדי לגרום לגפנים לחייך.

Rustenberg
אחוזה גדולה מאוד מנוהלת בידי סיימון בארלו (Simon Barlow) ובנו מוריי (Murray). וילה מרהיבה, מקום מקסים שהבעלים משכירים גם להפקת סרטים.

Rust en Vrede
בבעלות ז'אן אנגלברכט (Jean Engelbrecht), יזם נמרץ, בעלים של 8 מסעדות בדרום אפריקה, באמצעותן הוא מקדם את היינות שלו.

Delaire Graff
השקעה חדשה 'פרעונית' של השווייצי, לורנס גראף (Laurence Graff), יהלומן עשיר מאוד. 35 הקטר של כרמים ועוד 5 הקטר של גנים מקסימים. אדריכלות מוקפדת עד הפרט האחרון, יקב מצויד היטב, Relais Chateau עם עשר סוויטות למי שיכולים, שלוש מסעדות, יצירות אמנות הראויות למוזיאון מפוזרות בכל מקום. הגזמה? קפריזה? לא רק, גם השקעה של אדם עשיר מאוד המשדר אות עוצמתי מאוד: אמונה בעתיד המזהיר של יינות סטלנבוש.

Morgenster
בבעלות Giulio Bertrand, תעשיין טקסטיל איטלקי שבשנת 1992 עשה הסבה והוא מייצר יין ושמן זית מעולה הנחשב בעיני מומחים לאיכותי ביותר בחצי הכדור הדרומי. הוא נטע באחוזה גם גפני נביולו וסנג'ובזה. בן 89, נראה מצוין, לג'וליו יש פרויקטים מדהימים לעתיד. תענוג להקשיב לו.

Hamilton Russell Vineyards
לא בסטלנבוש אלא באזור הסמוך Hemel-en-Aarde Valley. מרוחק מהחוף לא יותר משני ק"מ, עם מזג אוויר קריר יותר. כרמים בגידול אורגני, במעבר לביו-דינמי. פינו נואר הטוב ביותר בנסיעה.

אנג'לו גאיה מסיים את יומן המסע שלו בכותרת Nessun Dorma (איש לא יישן, שמה של האריה האלמותית מן האופרה טורנדוט של פוצ'יני. י.ק.)

"אזורי היין האיכותיים ב'עולם החדש' נתונים בתהליך של התחדשות עם עשייה גוברת בכרם, ביקב באירוח ובשיווק".

יעניין אותך

מלון הילטון משיק תפריט קוקטיילים מקורי ואלגנטי

כל אחד מ-11 הממזגים מכיל מרכיבים המאפיינים או קשורים למקומות, ערים ושכונות בישראל - מן החרמון בצפון ועד אילת בדרום

כל אחד מ-11 הממזגים מכיל מרכיבים המאפיינים או קשורים למקומות, ערים ושכונות בישראל - מן החרמון בצפון ועד אילת בדרום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *