יום ראשון , 19 ינואר 2020
ראשי / כתבות / בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי לא ימכרו את שאטו מיראבל

על אף הגירושים המתוקשרים, הזוג ההוליוודי לא ימכור את היקב, והשניים אף החלו לייצר שמן זית

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי לא ימכרו את שאטו מיראבל

על אף הגירושים המתוקשרים, הזוג ההוליוודי לא ימכור את היקב, והשניים אף החלו לייצר שמן זית

מארק פרין, הבעלים של שאטו דה בוקסטל בעמק הרון, אשר מייצר את היין בשאטו מיראבל בשיתוף עם אנג'לינה ג'ולי ו-בראד פיט, מכחיש את השמועות על מכירת היקב.

מבט מהאוויר על שאטו מיראבל במחוז פרובאנס, צרפת

"השמועות על מכירת היקב אינן נכונות. זו השקעה עבור המשפחה והילדים. הם מעורבים בכל הקשור לניהול האחוזה", מספר פרין, ומוסיף: "יש לנו מיזמים ארוכי טווח וממש לאחרונה השקנו את הבציר האחרון של מיראבל רוזה, כשכתוב על התווית: 'בוקבק על ידי פיט, ג'ולי ופרין'".

פיט וג'ולי רכשו את האחוזה בת 5,000 הדונם בשנת 2011 תמורת 60 מיליון דולר. האחוזה מתפרשת על שתי נפות יין: קוטו-ורואה-אן-פרובאנס (Côteaux Varois-en-Provence) וקוט דה פרובאנס (Côtes de Provence).

6,000 הבקבוקים הראשונים של היין מיראבל רוזה, הושקו לראשונה בשנת 2012, ונמכרו תוך 5 שעות. היין הוא ממסך של סירה, גרנאש, סינסו ורולה, ונחשב ליין הרוזה הראשון שהופיע ברשימת ה-100 של מגזין Wine Spectator.

כיום מופקים שלושה יינות באחוזה: רוזה וכן שני יינות לבנים, ובכוונת היקב להשיק בקרוב פרובאנס אדום המופק מסירה, מורבדרה וקברנה פרנק.

אחוזת מיראבל השיקה ממש לאחרונה גם שמן זית כתית מעולה אורגני מממסך של זיתים שונים הגדלים בשטח האחוזה ומבתי גידול אורגניים בסביבה. על פי הכיתוב על הבקבוק: "שמן הזית חלקלק, עם רמזים לשקדים, אגוזי לוז, ארטישוק וכן תיבול מפולפל, המציעים בשומת שיורית של דשא שהרגע נקצץ". כיום נמכר בקבוק בנפח חצי ליטר משמן הזית במחיר של 29 אירו.

פיט וג'ולי נפגשו בשנת 2005 במהלך צילום הסרט "מר וגברת סמית'". ששת ילדיהם השתתפו בטקס החתונה, שהתקיים בשאטו מיראבל בשנת 2014.

הכותב/ת: שי שגב

שי שגב
חובב יין ואלכוהול, עורך האתר

יעניין אותך

כתית מעולה

מומחית שמן הזית, יעל עופר, מספרת על תחרות טרה אוליבו

מומחית שמן הזית, יעל עופר, מספרת על תחרות טרה אוליבו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *