יום שישי , 20 ספטמבר 2019
ראשי / חדש על המדף / טובורג במהדורה חגיגית לכבוד יום העצמאות ה-68 לישראל

במהדורה שישה בקבוקי טובורג Red, ובנוסף מהדורה לאספנים: שני בקבוקי טובורג בגוון כחול מרהיב

טובורג במהדורה חגיגית לכבוד יום העצמאות ה-68 לישראל

במהדורה שישה בקבוקי טובורג Red, ובנוסף מהדורה לאספנים: שני בקבוקי טובורג בגוון כחול מרהיב

מותג טובורג משיק מהדורה חגיגית לכבוד יום העצמאות ה-68 של מדינת ישראל.

במהדורה שישה בקבוקי טובורג Red עשירים בטעם, ובנוסף במהדורה מוגבלת לחובבי הבירה ולאספנים: שני בקבוקי טובורג בגוון כחול מרהיב עם מתכון חדשני, פרי פיתוח בינלאומי ייחודי  המבוסס על רכיבי בוטיק, שיוצרו בשיטה מסורתית של Floor Malting בעבודת יד.

טובורג במהדורה מוגבלת ליום העצמאות

לדברי רינת רוטקובסקי, מנהלת אגף שיווק בירה במבשלות בירה בינלאומיות: "יום העצמאות נחשב לחג הבירה בישראל, בתקופה זו נרשמים ביקושי שיא בקטגוריה. המהדורה המיוחדת, פרי פיתוח בינלאומי, נוצרה בהשראת בישולי בירה מיוחדים עשירים בטעם המבושלים במיוחד לרגל אירועים חגיגיים בעולם, שבהם בירה הפכה לחלק בלתי נפרד מהתרבות והפולקלור".

בבישול ייחודי זה לכבוד יום העצמאות ה-68 למדינת ישראל נעשה שימוש בלתתי בוטיק ממתקן הנבטה הממוקם באזור בוהמיה שבצ'כיה. תהליך ההנבטה המיוחד: Floor Malting בעבודת יד וזן השעורה האיכותי מעניקים ללתת רבדי טעם רבים עוצמתיים ומורכבים (Rich Taste) כבר מהלגימה הראשונה.

כמה: מארז 8 בקבוקים: 45 שקל.

איפה: חובבי בירה ואספנים ייהנו ממהדורה מוגבלת וחד פעמית זו ברשתות השיווק, בברים ובמסעדות נבחרות.

 

מספר מושגים טכניים

אחד השלבים בייצור הלתת הוא שלב ההנבטה. שיטת ההנבטה הנפוצה היא בתאי הנבטה. הלתת מגיע לגובה של כמטר ועובר תהליך של ערבוב על ידי מערבל בורג, שנע לאורך תא ההנבטה מספר פעמים ביום. בשיטה זו, מידת הלחות והטמפרטורה נשלטות באופן ממוחשב. לעומת זאת, בשיטת ההנבטה המסורתית ה-Floor Malting, הלתת מפוזר על רצפת אולם ההנבטה בשכבה בעובי של כ-30 סנטימטרים ומעורבב באופן ידני בלבד.

מידת הלחות והטמפרטורה נשלטות באופן ידני על ידי פתיחה וסגירה של תריסים באולם ההנבטה. התהליך כולו הוא מעשה הטבע. אולם עקב עונת הפעילות הקצרה ואופי התהליך, תפוקת הייצור בשיטה זו היא קטנה משמעותית מהכמויות המיוצרות בשיטות המודרניות. ההבדל, בעיקר בגובה ערימת הלתת, ובתנאי החום והלחות משפיע על נתוני הלתת וטעמיו.

ל-Floor Malted Malt טעם מורכב ועשיר. הליך ייצור זה של לתת בוטיק בעבודת יד , אוצר את כל איכויות הלתת ומביא ליד ביטוי את כל ספקטרום הערכים התזונתיים ועושר הטעמים באופן הטבעי והעוצמתי ביותר.

מקור עושר הטעמים הוא בלתת Cara Abmer הייחודי לטובורג, המיוצר בתהליך מסורתי של Double Processed, תוך שימוש בשעורת אביב דו-טורית איכותית, העוברת תהליך כפול של בישול לח, ואז קלייה היוצרת שכבת קרמל עשירה. בשל כך, Cara Amber נחשב לאחד מסוגי הלתת האיכותיים והטעימים בעולם. השימוש בלתת מסוג זה מעניק לבירה קשת של רבדים וצבעים, מצבע הדבש ועד לאדום הענברי, וכן גוף שופע ועשיר בטעם.

בירת טובורג מיוצרת מ- 100% תערובת ייחודית של שלושה סוגי מאלט, משמרי לאגר אותנטיים ובשילוב זני כשות אירופאים משובחים. כל אלו תורמים לבשומת עדינה ומסייעים לבניית כתר קצף יציב ומראה אלגנטי.

הכותב/ת: שי שגב

שי שגב
חובב יין ואלכוהול, עורך האתר

יעניין אותך

ויסוצקי משיקה תה ירוק בתוספת מאצ'ה יפנית

תה ירוק דובדבן בתוספת אבקת מאצ'ה ותה ירוק קינמון ג'ינג'ר כורכום בתוספת אבקת מאצ'ה

תה ירוק דובדבן בתוספת אבקת מאצ'ה ותה ירוק קינמון ג'ינג'ר כורכום בתוספת אבקת מאצ'ה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *