יום שלישי , 21 ינואר 2020
ראשי / חדשות יין וגורמה / מעיין קושיצקי התמנה ליינן יקב אמפורה

ד"ר יובל סמואל רכש לאחרונה את היקב ומשמש כיום כמנכ"ל, מעיין קושיצקי מונה כיינן הראשי

מעיין קושיצקי התמנה ליינן יקב אמפורה

ד"ר יובל סמואל רכש לאחרונה את היקב ומשמש כיום כמנכ"ל, מעיין קושיצקי מונה כיינן הראשי

היינן מעיין קושיצקי, מצטרף ליקב אמפורה, ויחליף את היינן ארקדי פפיקיאן, המסיים את תפקידו ביקב אחרי 8 שנים. קושיצקי מגייס בימים אלו צוות ייננים צעיר, שיעבוד תחתיו בהפקת יינות היקב.

הצוות החדש של יקב אמפורה: מנכ"ל היקב - ד"ר יובל סמואל (מימין) והיינן מעיין קושיצקי

קושיצקי החל את דרכו בעולם היין בשנת 2005 ביקב עמק האלה, ולאחר כמה בצירים עבר לעבוד ביקב מרגלית. בשנת 2010 עבר להמשך לימודים ועבודה בנאפה וואלי, קליפורניה.

קושיצקי עבד ביקבים המובילים בעולם ביניהם, סקרימינג איגל (Screaming Eagle) ודאלה וואלה (Dalla Valle) ובשנת 2014 הצטרף לחברת הייעוץ המובילה של פיליפ מלקה (Atelier Melka), אשר בסיינט הלנה, קליפורניה, ומלווה למעלה מ-20 יקבים. בשנה האחרונה היה שותף ליצירת יינות רבים שקיבלו את הציון 100 ממבקר היין רוברט פארקר.

מסקרן מה תהיה אופי עבודתו של קושיצקי, והאם ישנה את המגמה שבה התמחה היקב עד כה. לפני שנים אחדות הגיב קושיצקי באתר של יבואן שמפניות הבוטיק, אלדד לוי, וכתב: "עם כל האהבה שלי והאמונה שלי ביין הישראלי אני לא חושב שזה הקרב שהיינו רוצים להיכנס אליו. אולי כדאי לנו לחשוב על דרך למתג את עצמנו בצורה שתתאים לנו דרך זנים נכונים ואופי אחר ולא להיכנס לקרב של מי יעשה קברנה יותר טוב כי בקרב הזה אנחנו נפסיד"…

המינוי של קושיצקי הינו חלק ממהלך השינויים של היקב, לאחר שהבעלים הקודמים: איש העסקים, הפוליטיקאי והאוליגרך הרוסי, ולדימיר דובוב, החליט למכור את היקב לד"ר יובל סמואל, שמשמש גם כמנכ"ל היקב. ד"ר סמואל מזוהה בישראל עם ההצלחה של רשת המרפאות הווטרינריות אשר בבעלותו והנושאת את שמו. בשנים האחרונות הרחיב את עסקיו לתחום הנדל"ן, הייעוץ העסקי וכעת נכנס לענף היין.

יקב אמפורה עבר לא מעט תמורות לאחר שהוקם בשנת 2000 על ידי היינן גיל שצברג במיזם משותף עם גיא רילוב, בעליה של חוות הגידול האורגנית, חוות מקורה, שליד כרם מהר"ל. בשנת 2008 עזב שצברג את היקב והפך להיות יינן יקב רקנאטי. באותה עת רכש את היקב דוד בר-אילן. אחריו, כאמור, רכש אותו דובוב, וכעת המושכות עוברות לד"ר סמואל.

הכותב/ת: שי שגב

שי שגב
חובב יין ואלכוהול, עורך האתר

יעניין אותך

מלצרים שמסננים את האורחים במסעדה

עובדים במסעדה יוקרתית במנהטן מודים כי הם עורכים חיפוש בגוגל על כל מי שמזמין מקום למסעדה, כדי לוודא שמדובר בעשירים ובמפורסמים

עובדים במסעדה יוקרתית במנהטן מודים כי הם עורכים חיפוש בגוגל על כל מי שמזמין מקום למסעדה, כדי לוודא שמדובר בעשירים ובמפורסמים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *