שבת , 21 מאי 2022
ראשי / כתבות / בית השמפניה, פומרי, ייצר יין מבעבע באנגליה

פומרי הופך לבית השמפניה המפורסם השני שתוקע יתד במבעבעים אנגליים, לאחר שהודיע כי יצר שותפות עם יקב עמק האטינגלי שבמחוז המפשייר

בית השמפניה, פומרי, ייצר יין מבעבע באנגליה

פומרי הופך לבית השמפניה המפורסם השני שתוקע יתד במבעבעים אנגליים, לאחר שהודיע כי יצר שותפות עם יקב עמק האטינגלי שבמחוז המפשייר

בית השמפניה הנודע, פומרי (Pommery), שכבר נושא בזיקה היסטורית מעבר לתעלה הודות למייסדת היקב, מאדאם אלכסנדרין פומרי, צפוי להפיק יין מבעבע אנגלי כבר בשנת 2019.

היקב גם חתם על אופציה לנטוע כרמים משלו בבריטניה, וניתן להסיק כי בכוונתו להשקיע לטווח ארוך בממלכה הבריטית.

בית השמפניה פומרי (צילום: שי שגב)

בהתאם להסכם, יינן השמפניה (chef de cave) של פומרי, ת'יירי גסקו (Theirry Gasco), יהיה אחראי על מיון הענבים וכן על הממסך הסופי, שתרקום ייננית יקב עמק האטינגלי (Hattingley Valley), אמה רייס (Emma Rice). טרם ידוע מה יהיה שם המותג של היין שיימכר.

"אנחנו נלהבים לעבוד באנגליה, מדינה שאהבה מאדאם פומרי ואשר השפיעה כל כך הרבה על חייה ועל השמפניה שייצרה", מספר פול-פרנסואה ורנקן (Paul-François Vranken) נשיא תאגיד ורנקן-פומרי.

מאדאם פומרי, שלקחה על עצמה את ניהול בית השמפניה לאחר מות בעלה בשנת 1858, התחנכה באנגליה, שכרה אדם ממוצא אנגלי כמנהל המכירות הראשון של החברה, ואף פיתחה את סגנון הברוט היבש כדי להתאימו לחיך הבריטי, בעידן שבו רוב בתי השמפניה ייצרו מבעבעים מתוקים הרבה יותר.

ההכרזה על שיתוף הפעולה הצרפתי-אנגלי התקיימה ביום הפתיחה של יריד היין של לונדון, תערוכת סחר היין הגדולה בבריטניה, וזו מסמנת עליית מדרגה בהשפעה של מחוז שמפניה על תעשיית היינות המבעבעים באנגליה, לאחר שבחודש דצמבר האחרון הודיע בית השמפניה טטינז'ה (Taittinger) כי רכש קרקע במחוז קנט (Kent) במטרה לייצר מבעבעים אנגליים.

טטינז'ה רכש כ-700 דונם בחוות סטון סטייל (Stone Stile) ויכנה את היקב דומיין אברמונד (Domaine Evremond). היינות מחלקה זו לא ימכרו לפני 2021, בהתחשב בעובדה שהגפנים הצעירות תצטרכנה להתבגר מספר עונות בטרם ניתן יהיה לבצור ענבים באיכות גבוהה ובאופן עקבי.

פומרי לא יהיה בית השמפניה האחרון שישקיע במבעבעים אנגליים. יצרנים צרפתיים נוספים בוחנים הזדמנויות דומות מעבר לתעלה, בהתחשב בעובדה שקרקע הגיר כמעט זהה לזו שבמחוז שמפניה, כמו גם עיבוד האדמה והענבים בדרום אנגליה זולים משמעותית בהשוואה לסביבת העיר ריימס (Reims) בצפון מזרח צרפת.

"יתכן ואנו נהיה הראשונים בשוק, אבל זה לא השיקול החשוב ביותר עבורנו", מספר ניקולס הייד (Nicholas Hyde), נשיא פומרי בבריטניה, ומוסיף: "זהו מיזם מרגש ובהחלט אתגר גדול – זה אינו ניסוי, אבל אנו בהחלט צועדים לתוך טריטוריה חדשה. זוהי הרפתקה גדולה".

הכותב/ת: שי שגב

שי שגב משמש כעורך הראשי של אתר מגזין יין וגורמה (Winet).

יעניין אותך

הקשר בין הראש היצירתי של טייס לצריכת שמן הזית

מה הקשר בין הראש היצירתי של טייס ניסוי למהפכה הבאה בצריכת שמן הזית? ההמצאה שתאפשר הפקת שמן זית טרי במטבח כל יום שיתחשק לכם

מה הקשר בין הראש היצירתי של טייס ניסוי למהפכה הבאה בצריכת שמן הזית? ההמצאה שתאפשר הפקת שמן זית טרי במטבח כל יום שיתחשק לכם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.