שבת , 21 מאי 2022
ראשי / אירועים / זן ואמנות שמן הזית: טרה אוליבו חוזרת

התחרות הבינלאומית לשמני זית תתקיים זו השנה השביעית ב-6-8 ביוני, 2016, במלון אוליב טרי בירושלים

זן ואמנות שמן הזית: טרה אוליבו חוזרת

התחרות הבינלאומית לשמני זית תתקיים זו השנה השביעית ב-6-8 ביוני, 2016, במלון אוליב טרי בירושלים

ביום שני, ה-6 ביוני, 2016, תפתח תחרות טעימת שמן זית כתית מעולה הבינלאומית: טרה אוליבו 2016 בישראל. אירועי התחרות השונים יכללו שלושה ימי שיפוט (6-8 ביוני, 2016), וועידה מקצועית בינלאומית ובה טעימות מודרכות של שמני זית, ופאנל מומחים מרחבי העולם בנושאים שונים הקשורים לצריכת שמן זית. כל אירועי התחרות יתקיימו במלון אוליב טרי בירושלים.

תחרות טרה אוליבו (צילום: אילן לוי)

השנה תתקיים לראשונה סדנה מעשית להתאמת זנים של שמן זית למאכלים, בהדרכת השפים נדב מלין, השף הראשי של קייטרינג לואיזה ומנהל הסניף הירושלמי של סלואו פוד ותומר ניב, שף המטבח של רמה, תחת השם 'זן ואמנות הבישול בשמן זית'. לצידם של השפים יעמוד ד"ר אנטוניו לאורו מאיטליה, יו"ר פאנל השופטים של טרה אוליבו ומומחה בינלאומי לטעימת שמן זית.

השפים יציגו בפני משתתפי הסדנה זנים שונים של שמן זית, יגישו אותם לטעימה ולאחר מכן ידגימו ויגישו שילובים מרתקים של שמני הזית עם מנות המבוססות על ירק, בשרים, דגים, פרי וחומוס ואף יתנו מידע רב ערך להכנה ביתית. בין הנושאים שיעלו בסדנה: כיצד משתלב טעמו של שמן הזית במוצרים שונים, כיצד בוחרים זן ומה מחפשים בשמן זית איכותי, מה קורה כשמנסים להכין גלידה משמן זית. את הסדנה ינחה עמית אהרונסון, עיתונאי אוכל, מבקר מסעדות ובשלן.

הסדנה תתקיים ביום רביעי, 08 ביוני, 2016, בין השעות 15:30 ל-18:30. המחיר ברכישה מוקדמת 100 שקל לאדם. המחיר לרכישה במקום (על בסיס מקום פנוי בלבד): 150 שקל.

משתתפי הסדנה יוזמנו להישאר לטקס חלוקת הפרסים לזוכים בתחרות הבינלאומית של טעימות שמני זית כתית מעולה – טרה אוליבו, אשר יציין סיומם של שלושה ימי טעימת 600 סוגים של שמני זית כתית מעולה מ-21 מדינות בעולם, בהן ספרד, איטליה, יוון, ארה"ב, ארגנטינה, צ'ילה, פורטוגל וכמובן ישראל. כ-2,000 כוסות מיוחדות לטעימת שמן זית כבר הובאו לארץ במיוחד לתחרות. 12 שופטים יגיעו מחו"ל להשתתף בפאנל הטועמים ו-18 שופטים ישראלים, כולם מומחים מובילים בתחום טעימת שמן זית כתית מעולה.

באתרי הדירוג הבינלאומיים מדורגת תחרות טרה אוליבו כאחת משלוש תחרויות שמן הזית החשובות והמובילות בעולם. התחרות מתקיימת זו השנה השביעית ותורמת רבות לקידום כל תחום שמן הזית בארץ ומיקמה את ישראל כמובילה בתחום שמן הזית בעולם. התחרות מתקיימת בשיתוף פעולה ובחסות של ענף הזית במועצת הצמחים.

פרטים נוספים על התחרות ועל הזוכים אפשר למצוא בהקשה כאן.
הרשמה לסדנת 'זן ואמנות הבישול בשמן זית' בהקשה כאן.

יעניין אותך

מיליון, שש מאות שמונים ושבע אלף, וחמש מאות

היא מעולם לא הפסיקה לאכול, ניסתה כמעט כל מסעדה ראויה בישראל ובמדינות הכי אקזוטיות בעולם, היא טעמה כל דבר אפשרי - ותמיד נשארה רזה. עפרה בר-נון מסכמת 25 שנה של מגזין יין וגורמה !

היא מעולם לא הפסיקה לאכול, ניסתה כמעט כל מסעדה ראויה בישראל ובמדינות הכי אקזוטיות בעולם, היא טעמה כל דבר אפשרי - ותמיד נשארה רזה. עפרה בר-נון מסכמת 25 שנה של מגזין יין וגורמה !

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.