שבת , 2 יולי 2022
ראשי / ללא קטגוריה / חגיגת שבועות במטולה משלבת אמנות

מרים הוד רוקמת את ההיסטוריה של מטולה

חגיגת שבועות במטולה משלבת אמנות

מרים הוד רוקמת את ההיסטוריה של מטולה

בשנת 1886 קנה הברון רוטשילד את קרקעות מטולה מאפנדי שגר בצוֹר, ומכר אותן למתיישבים שעלו ארצה מרומניה ורוסיה, בעלייה הראשונה. במסגרת החגיגות לציון 120 שנה לעלייתם על הקרקע, יתקיים במטולה בחג השבועות הקרוב, פסטיבל אמנויות שיפתח בתערוכת עבודותיה של מרים הוד, אמנית ובת המקום, המשלבת בהן צילומים היסטוריים עם ציור ורקמה אמנותית.

מנה של השף מוסטפא סלילי בבית שלום

משפחתKettle הוד (פיין) נמנית על קבוצת המתיישבים הראשונים שרכשו מהברון את האדמות במשכנתא ל-30 שנה, והם חיים במטולה מאז ועד היום. מרים הוד מתחברת בעבודותיה לשורשיה של המושבה ומשלבת בהן אלמנטים נוסטלגיים, כמו צילומים נושנים של פרימוסים וקומקומים ששימשו את המתיישבים הראשונים, וגם רוקמת סביבם את מטעי התפוחים והשזיפים הסובבים את המושבה.

משמאל: קומקום של האמנית מרים הוד

 

התערוכה תוצג בגלריית האמנות הנמצאת בחצר מלון בית שלום שבמטולה, והיא חלק ממבנים משוחזרים הבנויים בחצר בת 120 השנה ברחוב הראשונים, הרחוב הראשי הישן במטולה. בית המגורים הישן של משפחת הוד-פיין, שופץ באבן גלילית והפך למלון בוטיק יפהפה עם מסעדת גורמה גלילית. אורחי המלון, כמו גם המבקרים בתערוכה, יוכלו ליהנות גם ממטבחה המתחדש של מסעדת המלון. השף הצעיר, מוסטפה סלילי, יוצר ומגיש מנות יפהפיות וטעימות בסגנון גלילי מתקדם, ובאירוע פתיחת התערוכה תוכלו ליהנות גם ממבחר יינות משובחים של יקב הרי גליל.

אירוע פתיחת התערוכה יתקיים בערב פתיחת פסטיבל המשוררים במטולה: 09 ביוני, 2016. הגלריה פתוחה לקהל הרחב ללא תשלום, בתאום מראש.

בית שלום מטולה, טל': 04-6940767,  www.beitshalom.co.il

הכותב/ת: רחל גרא

יין בצלחת

יעניין אותך

פרימור נכנסת לעולם המשקאות הקלים והנקטר

החברה משיקה סדרת משקאות קלים בבקבוקי 1.5 ליטר ונקטר בבקבוקי 1 ליטר

החברה משיקה סדרת משקאות קלים בבקבוקי 1.5 ליטר ונקטר בבקבוקי 1 ליטר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.