שבת , 2 יולי 2022
ראשי / כתבות / ערב יינן עם רמי נעמן בלב העמק

רחל גרא מספרת על חיבור מרהיב חיך של יין ואוכל

ערב יינן עם רמי נעמן בלב העמק

רחל גרא מספרת על חיבור מרהיב חיך של יין ואוכל

עמק יזרעאל הוא לא בדיוק המקום בו אתם מצפים לפגוש במסעדה המקיימת ערבי יינן המלווים בארוחות מיוחדות, שבהן מותאמות המנות ליינות משובחים. אז מסתבר שאתם לא מעודכנים, בדיוק כמוני… וכשהגיעה אלי הידיעה שערב כזה, עם רמי נעמן מיקב 'נעמן' ברמות נפתלי, עומד להתרחש בלב העמק – שינסתי מותניים ונסעתי לשם, למסעדת 'אוקטגון', שנעלמה איכשהוא מהרדאר הגסטרונומי שלי, וחבל שכך.

"אוקטגון – מסעדה יזרעאלית" היא מסעדה וותיקה מאד – כמעט מיתולוגית במושגי הגסטרונומיה הישראלית התזזיתית – החוגגת כעת ח"י שנים לקיומה. 18 שנים בענף העצבני הזה, שבו מסעדות נפתחות ונסגרות טרם שחגגו יומולדת ראשון או שני, היא חריג מבורך בנוף המקומי.

התפריט ב'אוקטגון' מתבסס על ירקות ומוצרים מהסביבה הקרובה – כלומר זהו Farm to Table אמיתי – ונערכים בה גם ערבי יינן, המיועדים לחובבי היין, ובהם נטעמים יינות המותאמים לתפריט שנבנה במיוחד בשבילם. הפעם נבחר למשימה 'יקב נעמן' ורמי נעמן הוא היינן שבחר מיינותיו את אלה שיתאימו לתפריט.

הארוחה המשכרת, תרתי משמע, לוותה בסיפוריו של היינן רמי נעמן, ובתגובותיהם המעניינות של הסועדים. זה היה ערב מעניין ורב תחומי, באווירה נעימה מאד.

לקריאת הכתבה עם תיאור מפורט של הארוחה, היינות שטעמנו וגם מתכון עם יין – הקישו כאן.

הכותב/ת: רחל גרא

יין בצלחת

יעניין אותך

רידפיין מיט משיקה נתחי בשר המבוססים על רכיבים מהצומח

חברת הפוד-טק משיקה 'בשר חדש' בדמות נתחי פלאנק בסגנון בקר וטלה מן הצומח, המיוצרים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות

חברת הפוד-טק משיקה 'בשר חדש' בדמות נתחי פלאנק בסגנון בקר וטלה מן הצומח, המיוצרים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.