יום שלישי , 20 אוקטובר 2020
ראשי / חדשות יין וגורמה / נחשף הכרם הסודי של פיקארד

זהותו ומיקומו של הכרם של קפטן ז'אן-לוק פיקארד מהסדרה "מסע בין כוכבים" נחשף - כשיקב מקליפורניה מגלם את מה שאמור להיות כרם בבורגון

נחשף הכרם הסודי של פיקארד

זהותו ומיקומו של הכרם של קפטן ז'אן-לוק פיקארד מהסדרה "מסע בין כוכבים" נחשף - כשיקב מקליפורניה מגלם את מה שאמור להיות כרם בבורגון

הסדרה החדשה בקונסטלציית "מסע בין כוכבים" נהנתה מבכורתה בשבוע שעבר, וקיבלה מוקד מפתיע בעולם היין, כאשר הטיזר עלה כבר בשנה שעברה.

הטריילר לסדרה ואף הפתיח לסדרה "מסע בין כוכבים: פיקארד" מתרחשים בבורגון, צרפת, שם קצין-הכוכבים בדימוס, ז'אן לוק פיקארד (בגילומו של פטריק סטיוארט) פרש לעסקי משפחתו המייצרת יין.

הכרם המשפחתי ערך בעבר הופעות על מסך הטלוויזיה במהלך הסדרה "מסע בין כוכבים: הדור הבא", ששודרה בין השנים 1987-1994.

למרות שהכרם אמור להיות ממוקם בלה באר – קומונה אמיתית בבורגון-פרנש-קונטה – הצופים שמו לב שאופי הגפן המדולל והכרם הגדל בצפיפות נמוכה מתאימים יותר ליקב בקליפורניה מאשר לצרפת, ואכן, זה המצב.

מגבלות זמן ותקציב משפיעים על כל דבר בחיים, כולל תוכניות טלוויזיה, המשתמשות באופן שגרתי במיקומים שאינם נמצאים בקרבת מקום בו הם אמורים להיות. צילומי החוץ של הסדרה "מ.א.ש." למשל צולמו במאליבו שבקליפורניה, ולא בקוריאה. בדיוק כך, הכרם שנבחר לגלם את "שאטו פיקארד", נותר כתעלומה עד עתה.

מגזין Wine Spectator דיווח בסוף השבוע שעבר כי הכרם הוא למעשה סונסטון בעמק סנטה ינז שבקליפורניה, ארצות הברית. מנכ"ל היקב, דיוויד מוזר, אמר למגזין שצוות ההפקה חיפש אחר "אחוזה צרפתית אותנטית למראה, במרחק נסיעה מלוס אנג'לס".

הווילה בנכס כוללת מאפיינים ארכיטקטוניים וחומרי בנייה מדרום צרפת. הצילומים התרחשו במשך שבוע אחד באפריל 2019, לאחר חתימת הסכם אי-גילוי, כלומר היקב נאלץ לשמור על דממה מוחלטת לגבי מעורבותו בסדרה – עד שתשודר.

כעת, שזה דלף החוצה, חובבי הסדרה (המכונים 'טרקיז') בוודאי יעלו לרגל לבקר ביקב ובכרמיו, בתקווה להפוך גם הם לחובבי יין.

ל"שאטו פיקארד" עצמו, יש למעשה קשרים ליקום הטלוויזיוני של "מסע בין כוכבים". בעוד שהוא כביכול ממוקם בבורגון ומיוצג בסדרת הטלוויזיה על ידי יקב קליפורני, קיים "שאטו פיקארד" אמיתי בסנט-אסטף אשר בבורדו, צרפת.

יתרה מזאת, מפיקי "מסע בין כוכבים" ובעליו של השאטו בצרפת, מאהלר-בסה, שיתפו פעולה ויצרו יין "מסע בין כוכבים: פיקארד" רשמי. סביר להניח שנתחיל לראות את הבקבוקים על המדף בקרוב, וגם פה – אולי עולם היין יזכה לעוד כמה חובבים שיכורים החולמים על העתיד.

 

הכותב/ת: שי שגב

שי שגב
שי שגב משמש כעורך הראשי של אתר מגזין יין וגורמה (Winet).

יעניין אותך

טעם חדש במשפחת בריזר: תפוח

מצטרף לטעמים הוותיקים של המותג: אבטיח, לימון, אננס וליים

מצטרף לטעמים הוותיקים של המותג: אבטיח, לימון, אננס וליים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!