שבת , 31 אוקטובר 2020
ראשי / חדשות יין וגורמה / מיראבל, סטודיו

בקבוק ליום - יין, בירה או כהיל אחר, איזה בקבוק כדאי לפתוח

מיראבל, סטודיו

בקבוק ליום - יין, בירה או כהיל אחר, איזה בקבוק כדאי לפתוח

בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי, כן – הצמד חמד (לשעבר) מהוליווד – משיקים לחג האהבה בינלאומי את מיראבל סטודיו – יין רוזה בבקבוק מעוצב.

בשנת 2012, רכשו בני הזוג את שאטו מיראבל בפרובאנס שבצרפת, ושנתיים אחר כך קיימו בו את טקס הנישואין המתוקשר שלהם. הכרמים סביב היקב הסעירו את דימיונם והם חברו למשפחת ייננים ותיקה ומוערכת, משפחת פרין, אשר בבעלותם יקב נחשב בעמק הרון שבצרפת – שאטו דה בוקסטל.

שיתוף הפעולה הניב יינות איכותיים, שזכו לציונים גבוהים ממבקרי יין נחשבים בעולם. גם כשנפרדו, החליטו פיט וג'ולי להמשיך את שיתוף הפעולה היינני ולשמור על הטירה, כרמיה והיקב כנכס משותף לטובת ילדיהם.

על היין

סטודיו – היין החדש מבית מיראבל אשר הגיע לאחרונה לארץ על ידי חברת "שקד" (המפיצה הרשמית של היקב בישראל), הופק בסגנון ים תיכוני, שעשוי מענבי סינסאו, גרנאש, סירה, רולה וטיבורן. הוא מיוצר בסחיטה ישירה כדי לשמור על הרעננות והעידון של היין. חלק מהיין תסס במיכלי נירוסטה וחלקו האחר במיכלי בטון ייחודיים המאפשרים מגע רב עם משקעי השמרים.

על פי היקב – זהו רוזה יבש ביותר, עם אופי צרפתי קלאסי מעודן, רעננות נהדרת וניחוחות פרי עדינים לצד מורכבות מצוינת.

הבקבוק המעודן והאלגנטי נראה כבקבוק בושם. שמו של היין, סטודיו, בהשראת השימוש הקודם שהיה לטירת מיראבל, כאשר היה בבעלותו של פסנתרן הג'אז הנודע ז'אק לוסייה שהקים בו אולפן הקלטות, "סטודיו מיראוואל", בו הקליטו את אלבומן להקות רוק נחשבות, ביניהן "פינק פלויד", "הקראנבריז" ו"הג'יפסי קינגס".

מחיר לצרכן: 95 שקלים

הכותב/ת: שי שגב

שי שגב
שי שגב משמש כעורך הראשי של אתר מגזין יין וגורמה (Winet).

יעניין אותך

יקבים בצרפת יזכו ל-250 מיליון אירו בעקבות הסגר

ממשלת צרפת הודיעה כי תשקיע 80 מיליון אירו נוספים לתמיכה בתעשיית היין, לאחר שהסגר העולמי פגע במכירות

ממשלת צרפת הודיעה כי תשקיע 80 מיליון אירו נוספים לתמיכה בתעשיית היין, לאחר שהסגר העולמי פגע במכירות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

error: Content is protected !!