שבת , 21 מאי 2022
ראשי / חדשות יין וגורמה / האנדשייק: היין של יוסי

הכירו את יוסי - עיוור, חירש, נכה ויינן

האנדשייק: היין של יוסי

הכירו את יוסי - עיוור, חירש, נכה ויינן

יוסי סמואלס, בן 41, עיוור, חירש ונכה, בנם של מייסדי ארגון שלוה – קלמן ומלכי סמואלס, השיק את יין Yossi, אותו יצר בשיתוף יקב הרודיון.

אנדרו דאנוס - מבעלי ג'יימס ריצ'ארדסון לצד יוסי סמואלס (צילום: אלירן אביטל)

יוסי נפגע מחיסון פגום שקיבל בגיל שנה ולא תיקשר עם הסביבה במשך שמונה שנים, עד לפריצת דרך מדהימה בה למד לתקשר באמצעות אצבעותיו בשפת הסימנים במגע וליצור קשר עם סביבתו.

לאורך השנים יוסי אהב יין, ולאחרונה החליט לממש את אהבתו למשקה באופן מקצועי, ולהגשים את חלומו להיות יינן. הוא למד בישראל, לאחר מכן בצרפת וחזר לארץ כשהוא נחוש לייצר יין עליו הוא חתום.

קשר בין ארגון שלוה ליקב הרודיון הוביל את יוסי במלאכת הרכבת ממסך היין הייחודי שלו, שהרי חושי הטעם והריח של יוסי חדים יותר בעקבות עיוורונו וחירשותו. לאחר ניסיונות, טעימות, שינויים והרכבות, נוצר היין הראשון בישראל, וייתכן בעולם, שהורכב על ידי אדם עיוור וחירש שבקבוקו מונגש באמצעות כתב ברייל וטעמו ייחודי.

יוסי ייצר שני יינות – אדום המורכב מהזנים מורבדרה, סירה ומרלו, וכן יין לבן המורכב מהזנים שרדונה, סוביניון בלאן, ויונייה וגוורצטרמינר.

בימים אלו, יין Yossi נמכר ב-Gift Shop של מרכז שלוה בירושלים ובחנויות ג'יימס ריצ'רדסון דיוטי פרי, כחלק משיתוף פעולה בין ארגון שלוה לג'יימס ריצ'רדסון.

מייסד ונשיא ארגון שלוה, קלמן סמואלס, אביו של יוסי: "יוסי הוא מודל לחיקוי לאנשי הארגון ולעולם כולו, ממנו אנו ממשיכים ללמוד שאין חלומות גדולים מדי, והשאיפה של כולנו היא שילוב של אנשים עם מוגבלויות בכל תחומי החיים. ייצור יין זה הוא עוד חלום שהתגשם ע ידי יוסי. הקשר של יוסי לסביבה, באמצעות חוש הטעם והמישוש, מתבטא בטעמי היין ובעיצוב הבקבוק".

הכותב/ת: מערכת Winet

יעניין אותך

סוף סוף נחת בישראל: M&M's בראוני פאדג'

המוצר החדשני, M's&M בראוני פאדג', מרגיש כמו בראוניז שיצאו מהתנור, עם מילוי רך וטעים

המוצר החדשני, M's&M בראוני פאדג', מרגיש כמו בראוניז שיצאו מהתנור, עם מילוי רך וטעים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.