יום שישי , 3 דצמבר 2021
ראשי / חדשות יין וגורמה / יום השוקולד שמח !

הידעתם? 65% מהאוכלוסייה צורך שוקולד יותר מפעם בשבוע

יום השוקולד שמח !

הידעתם? 65% מהאוכלוסייה צורך שוקולד יותר מפעם בשבוע

השוקולד מלווה אותנו לאורך כל מחזור החיים – מילדות לבגרות. כולנו אוהבים להתפנק איתו ולהתנחם בו. עד כמה הישראלים באמת אוהבים שוקולד? (מסתבר שלא מעט): על פי נתוני מכון המחקר "מדגם" מינואר 2020 – 65% מהאוכלוסייה צורך שוקולד יותר מפעם בשבוע.

אחת מהחברות המובילות בתחום השוקולד בעולם היא MARS, שנוסדה בארצות הברית לפני מעל ל-100 שנים ומייצרת ממתקים ושוקולדים מוכרים, ביניהם M&M's ,Snickers ,Twix ועוד.

דברים שלא ידעתם על M&M's:

  • M&M's הושק לראשונה ב-1941. הצבע המקורי של השוקולד היה חום. המוצר יועד בתחילה לצבא ארצות הברית במלחמת העולם השנייה, כאשר הרעיון הוא שהמעטפת החיצונית נמסה פחות משוקולד רגיל. כך עמדו בתנאי השטח והעלו את מורל החיילים.
  • שוקולד גם לספורטאים – סוכריות השוקולד והבוטנים של M&M's הפכו בשנת 1984 ל"חטיפים הרשמיים של המשחקים האולימפיים".
  • M&M's הפך לממתק הראשון בחלל, כאשר נבחר על ידי האסטרונאוטים של מעבורת החלל הראשונה ב-1980 להיכלל באספקת המזון שלהם.
  • בכל יום מיוצרים 400 מיליון חטיפי M&M's.
  • הצריכה השנתית העולמית של M&M's תכסה 73 פעמים את היקף כדור הארץ מקצה לקצה!
  • ב-1995 ערכה חברת MARS סקר בו התבקש הציבור האמריקני לקבוע את צבע חדש שיתווסף לשאר צבעי ה-M&M's. כ-10 מיליון אמריקנים השתתפו במשאל והצבע הכחול נבחר ברוב עצום של 54%. ב-2002 בהשקת צבע נוסף נעשה סקר גלובאלי אשר בו הצביעו לצבע הסגול.

דברים שלא ידעתם על המותג Snickers:

  • בשנת 1930 הושק חטיף Snickers, חטיף שוקולד, קרמל ובוטנים, שנקרא על שם הסוס החביב על משפחת MARS.
  • ב-2020 לכבוד חגיגות 90 השנה ל-Snickers , יצרה החברה חטיף Snickers עצום בגודלו שקבע שיא גינס כחטיף השוקולד הגדול בעולם. החטיף, במשקל 2 טון, עשוי 544 קילו של קרמל, נוגט ובוטנים ו-טון וחצי של שוקולד.

הכותב/ת: שי שגב

שי שגב משמש כעורך הראשי של אתר מגזין יין וגורמה (Winet).

יעניין אותך

אישה כובשת

אראלה אשד ממושב מגשימים, חזרה לחקלאות עם צאתה לגמלאות והפכה ליצרנית שמן זית מוערכת. מזן הקלמטה היא כובשת זיתים למאכל וגם מפיקה ממנו שמן משובח כחלק ממיזם משפחתי

אראלה אשד ממושב מגשימים, חזרה לחקלאות עם צאתה לגמלאות והפכה ליצרנית שמן זית מוערכת. מזן הקלמטה היא כובשת זיתים למאכל וגם מפיקה ממנו שמן משובח כחלק ממיזם משפחתי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *