יום שישי , 24 ספטמבר 2021
ראשי / חדש על המדף / יקבים בצרפת יזכו ל-250 מיליון אירו בעקבות הסגר

ממשלת צרפת הודיעה כי תשקיע 80 מיליון אירו נוספים לתמיכה בתעשיית היין, לאחר שהסגר העולמי פגע במכירות

יקבים בצרפת יזכו ל-250 מיליון אירו בעקבות הסגר

ממשלת צרפת הודיעה כי תשקיע 80 מיליון אירו נוספים לתמיכה בתעשיית היין, לאחר שהסגר העולמי פגע במכירות

יקבים בצרפת יזכו ל-250 מיליון אירו בעקבות הסגר וגם עקב העלאת המיסוי בארצות הברית. ממשלת צרפת הודיעה כי תשקיע 80 מיליון אירו נוספים לתמיכה בתעשיית היין, לאחר שהסגר העולמי פגע במכירות.

ראש ממשלת צרפת, ז'אן קסטקס, אמר השבוע כי המדינה תעלה את תוכנית התמיכה שלה ליצרני יין ל-250 מיליון אירו "ואנו נבקש כי הסיוע הזה יופץ במהירות האפשרית, כיוון שהצורך במזומנים לחוץ מתמיד".

הכספים הוקצו לתמיכה בעסקי היין הצרפתים, כיוון שבעקבות הסגר – לא היו מכירות יין במסעדות ובברים, וכן עקב סגירת הייצוא לארצות הברית.

עסקי יין צרפתיים יכולים להגיש בקשה לקרן הסולידריות – שהיא כביכול, הלוואה בערבות מדינה, דחיית מס ותשלומים – הגרסה הצרפתית לתוכנית שימור התעסוקה בתחום. ההודעה מגיעה חודשיים לאחר שהממשלה כבר התחייבה לפרוס את חבילת התמיכה שלה, שתעזור ליקבים לאחסן ולא לזקק עודפי יין.

בישיבה שנערכה ב-11 במאי, 2020, שר הכלכלה הצרפתי והאוצר הצרפתי – ברונו לה מאייר; שר החקלאות והמזון – דידייה גיום, אוליבייה דוסופט – מזכיר המדינה של ג'רלד דרמנין – שר הפעולה וחשבונות ציבוריים, אמרו כי הממשלה תקצה 140 מיליון אירו ב"סדרה ראשונה של אמצעי תמיכה לענף היין במהלך משבר הקורונה. סכום זה עלה ל-170 מיליון אירו בחודש לאחר מכן".

האיגוד החקלאי הגדול ביותר בצרפת – FNSEA – קרא בעבר לחבילה גדולה יותר של 500 מיליון אירו לתעשיית היין הצרפתית, כולל תכנית זיקוק של 260 מיליון אירו, שתשמש לזיקוק של כ-3 מיליון הקטו-ליטר של עודפי יין.

הכותב/ת: שי שגב

שי שגב משמש כעורך הראשי של אתר מגזין יין וגורמה (Winet).

יעניין אותך

נספרסו משיקה את בוטיק הדגל הייחודי שלה בקניון רמת אביב

הבוטיק המחודש עוצב בקונספט קיימות, כולל חווית מיחזור חדשנית, ושואב השראה מבוטיקי קפה המובילים בעולם

הבוטיק המחודש עוצב בקונספט קיימות, כולל חווית מיחזור חדשנית, ושואב השראה מבוטיקי קפה המובילים בעולם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *